انواع گیاهان آپارتمانی

پرفروش ترین انواع زامیفولیا را که باید بشناسید؟

پرفروش ترین انواع زامیفولیا را که باید بشناسید؟ - گیاه سیتی

انواع زامیفولیا گیاهان لوکس و آپارتمانی‌ای هستند که به دلیل زیبایی خاص و خیره کنندشان و همچنین نگهداری آسان طرفداران زیادی دارند. ولی آیا می‌دانستید که این گیاه زیبا انواع مختلفی دارد؟ جالب است بدانید زامیفولیا که ما می‌شناسیم عضو یک خانواده بزرگ است. با ما همراه باشید تا شما را با انواع زامیفولیا و شرایط نگهداری از آن‌ها آشنا کنیم.

آیا زامیفولیا انواع مختلفی دارد؟

یکی از پرطرفدارترین گیاهان اپارتمانی زامیفولیا است که به دلیل نگهداری آسان نه تنها مناسب افرا مبتدی است بلکه گیاه مناسبی برای ادارات نیز می‌باشد. زامیفولیا که معمولا همه ما آن را با ظاهری سبز، برگ‌های براق و ضخیم می‌شناسیم؛ تنها یک گونه از انواع زامیفولیا است.

انواع دیگری هم وجود دارند که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند. حالا بدون معطلی به سراغ معرفی خانواده زیبا و جذاب زامیفولیا می‌رویم.

 1. زامیفولیا سبز (Regular)

این نوع زامیفولیا معمولا همیشه در دسترس بوده و نوع پرفروشی از زامیفولیا است. زامیفولیا سبز دارای برگ‌های سبز زیبا و براقی است که به حالت چرمی شما را به خود جذب می‌کند.

نگهداری از این گونه مانند سایر انواع زامیفولیا آسان بوده و می‌توان با رعایت نکات ساده از آن به خوبی نگهداری کرد.

 • زامیفولیا بلک یا سیاه (Raven)

این نوع زامیفولیا جزء گیاهان خاص و لاکچری محسوب می‌شود؛ چرا که زیبایی خیره کننده این زامیفولیا چشم‌ها را به سمت خود می‌کشد. زامیفولیا بلک با داشتن  تیره و براق پیشنهاد طراحان دکوراسیون داخلی برای ایجاد فضایی لوکس به شما است. شگفت انگیزترین نکته این نوع زامیفولیا این است که برگ‌های جدید زامیفولیا بلک در ابتدای رشد سبز رنگ بوده و به مروز به رنگ بنفش و سیاه تبدیل می‌شود.

شرایط نگهداری از زامیفولیا بلک نیز مانند سایر انواع زامیفولیا آسان بوده و نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم آبیاری کم و نور غیر مستقیم به این گیاه است.

 • زامیفولیا نخل زمرد

زامیفولیا نخل زمرد گونه خاصی از زامیفولیا است که برای نگهداری به افرادی پیشنهاد می‌شود که دارای فضای کمی هستند. زامیفولیا نخل زمرد اگرچه از لحاظ طولی رشد می‌کند ولی بیش‌ترین حجم رشد آن به صورت عرضی است. وقتی این گیاه بزرگ می‌شود شاهد این هستید که برگ‌هایش همانند برگ‌های نخل به صورت عرضی بلند شده و پخش می‌شوند. به خاطر همین نام نخل بر روی آن گذاشته شده است. از طرفی برگ‌های سبز و براق آن نام زمرد را به خود اختصاص داده‌اند.

نگهداری از این گونه زامیفولیا نیز آسان بوده و به دلیل رنگ روشن برگ‌هایش به نور غیر مستقیم بیش‌تری نیاز دارد.

 • زامیفولیا زنزی(Zenzi)

گونه زنزی زامیفولیا شکل خاص و زیبایی دارد که معمولا به افرادی پیشنهاد می‌شود که فضایی کم برای پرورش گیاهان دارند. رشد زامیفولیا زنزی کند و آهسته است. با این حال برگ‌هخای بسیار ضخیمی دارد که در فاصله کمی از یکدیگر بر روی ساقه رشد می‌کنند.

نگهداری از این گونه خاص نیز مانند سایر اعضای خانواده‌اش می‌باشد. با این تفاوت که در آبیاری به آن نباید زیاده روی کرد؛ زامیفولیا زنزی به آبیاری کم‌تری احتیاج دارد.

 • زامیفولیا کوتوله (Zamicro)

یکی از گونه‌های دوستداشتنی زامیفولیا، زامیفولیا کوتوله است. این گونه خاص و بامزه به دلیل رشد آهسته خود منماسب فضاهای کوچک است. با داشتن برگ‌های ضخیم و براق زیبایی چشم نوازی را به فضای شما هدیه می‌دهد.

نگهداری از این گونه خاص سخت نبوده و مانند سایر اعضای خانواده نیاز به آبیاری کمی دارد.

 • زامیفولیا کلاسیک خوش شانس(Classic)

تفاوت ظاهری زامیفولیا کلاسیک خوش شانس با نوع سبز زامیفولیا در شکل برگ‌هایش است. این گونه خاص و زیبا دارای برگ‌های مخروطی شکلی است که به صورت برای و ضخیم چشم شما را به خود جذب می‌کند.

نگهداری از زامیفولیا کلاسیک خوش شانس آسان است. حتما در نگهداری از آن به میزان آبیاری خود توجه کنید و آن را در معرض نور غیر مستقیم زیادی قرار دهید.

 • زامیفولیا ابلق (Vareiegata)

اگر به دنبال گیاهی رنگارنگ و زیبا و البته مقاوم هستید پیشنهاد ما به شما زامیفولیا ابلق است. رنگ‌های زیبا و چشم نواز این گونه خاص نظر شما در کسری از ثانیه به خود جلب کرده و شما را به داشتن خود وسوسه می‌کند! زیبایی خاص زامیفولیا ابلق به دلیل وجود رنگ‌های زیبایی همچون زرد، طلایی، کرمی و گاهی هم خاکستری بر روی برگ‌های ضخیم و براق آن است. هرچه قدر رنگ‌های روی برگ‌ها روشن‌تر و زیادتر باشند؛ نشان از حال خوب گیاه داشته و با نمایش رنگ‌های دلنشین از شما بابت نگهداری صحیح قدردانی می‌کند.

نگهداری از این گونه خاص به سادگی سایر اعضای خانواده زامیفولیا نیست؛ این گونه خاص با این که به آبیاری کمی احتیاج دارد ولی باید در فضایی قرار بگیرد که غرق نور باشد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بگوییم نور مستقیم برای زامیفولیا ابلق مناسب نیست ولی به نور غیر مستقیم زیادی احتیاج دارد.

 • زامیفولیا غول خوش شانس

اگر شما فضایی بزرگ دارید و به دنبال گیاهی زیبا برای آن می‌گردید بدون معطلی باید به سراغ این گیاه بروید. زامیفولیا غول خوش شانس به دلیل رشد بسیار می‌تواند فضاهای بزرگ را دلپذیر کند. این گونه خاص با سایر انواع زامیفولیا تفاوت چشمگیری ندارد ولی رشد طولی آن می‌تواند نیاز شما را در محیط‌تان برآورده کند. ضخامت برگ‌ها و البته ساقه‌های این گونه خاص زیبایی دوچندانی نسبت به سایر گونه‌های زامیفولیا داشته و زیبایی‌های پنهان آن‌ها را در خود به نمایش می‌گذارد.

شرایط نگهداری از این گونه خاص به نسب گیاهان آپارتمانی بزرگ ساده بوده و نکته قابل توجه در نگهداری آن میزان آبیاری است. به دلیل ضخامت ساقه‌ها و برگ‌ها که نشان از آب زیاد در آن‌هاست؛ باید هنگام خشکی خاک آبیاری شود.

 • زامیفولیا زامیا آلبینو (Zamia Albino)

اگر شما هم از افراد سخت پسند هستید و همیشه به دنبال خاص‌ترین‌ها می‌گردید؛ پیشنهاد ما به شما نگهداری از این گونه خاص و کمیاب زامیفولیا است. زامیفولیا آلبینو به دلیل داشتن برگ‌های زرد روشن و سفید همیشه مورد پسند افراد خاصی است. این نوع زامیفولیا با ظاهر خود آرامشی عجیب به افراد و محیطی که در آن قرار می‌گیرد، هدیه می‌دهد.

نگهداری از زامیفولیا آلبینو نیز سخت نیست فقط باید توجه کنید که میزان نور غیر مستقیم به آن باید بسیار بیش‌تر از سایر اعضای خانوائه آن باشد.

 1. زامیفولیا سفید خوش شانس

یکی از دیگر پیشنهادهای خاص ما به شما برای داشتن گیاهی خاص، زامیفولیا سفید خوش شانس است. تنها تفاوت این گونه خاص با نوع کلاسیک در رنگ آن است. زامیفولیا سفید گونه‌ای بسیار کمیاب بوده و اگر بتوانید آن را پیدا کنید؛ مطمئن باشید که خوش شانس‌ترین فرد کره زمین هستید!

نگهداری از این گونه مثل گونه آلبینو بوده و باید در محیطی قرار گیرد که غرق نور باشد.

 انواع زامیفولیا - گیاه سیتی

 سخن پایانی

در ایم متن سعی کریم شما با انواع زامیفولیا آشنا کرده و در دنیای رنگارنگ این گیاه زیبا غرق کنیم. نگهداری از این گیاهنه تنها زیبایی چشم نوازی به محیط شما می‌بخشد بلکه از لحاظ روحی و جسمی آرمش شما را تامین می‌کند. این گیاه زیبا و خاص می‌تواند بهترین هدیه شما به عزیزان‌تان باشد.    

سوالات پرتکرار

 • من به دنبال گیاهی زیبا و خاص هستم که نگهداری از آن آسان باشد، پیشنهاد شما چیست؟

پیشنهاد ما به شما تهیه و نگهداری از انواع مختلف زامیفولیا است. زامیفولیا گیاهی است که با ظاهر لوکس و زیبای خود محیطی دلنشین را به شما هدیه می‌کند و  مطمئن باشید که نگهداری آسان از این گیاه شما را به داشتن همه اعضای خانواده آن وسوسه می‌کند. آشنایی با انواع زامیفولیا و شرایط نگهداری از آن‌ها شما را در انتخاب آن‌ها بیش‌تر کمک می‌کند؛ انواع زامیفولیا عبارتند از :  زامیفولیا سبز، زامیفولیا بلک یا سیاه، زامیفولیا نخل زمرد، زامیفولیا زنزی، زامیفولیا کوتوله، زامیفولیا کلاسیک خوش شانس، زامیفولیا ابلق، زامیفولیا غول خوش شانس، زامیفولیا زامیا آلبینو و زامیفولیا سفید خوش شانس.

 • آیا شرایط نگهداری انواع زامیفولیا متفاوت است؟

شاید عمده‌ترین دلیلی که افراد زیادی به داشتن زامیفولیا ترغیب می‌شوند همین نکته باشد که اعضای خانواده زامیفولیا دارای شرایط نگهداری نسبتا یکسانی هستند. تنها تفاوت آن‌ها در میزان نور غیر مستقیم به آن‌هاست.

 • اگر فضای کمی برای پرورش گیاهان داشته باشیم؛ پیشنهاد شما چه گیاهی است؟
 • مطمئنا پیشنهادی جز تهیه یک زامیفولیا برای شما  نداریم. این گیاه زیبا و چشم نواز در گونه‌هایی با رشد آهسته مثل زامیفولیا کوتوله می‌تواند نیاز شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید