ارسال گل و گیاه فقط در شهر اصفهان مقدور است.
دراسنا پرچمی تنه دار

نور :

دراسنا پرچمی تنه دار به نور کم مقاوم است، اما در سایه نوار رنگی کنار برگها از بین میرود، پس بهتر است برای داشتن گیاهی شاداب و زیبا با برگهای خاص نور سایه/آفتاب مثل پنجره جنوبی با پرده توری برای آن فراهم کنید. البته دقت کنید که دراسنا از آفتاب مستقیم بیزار است.

آبیاری :

نگذارید خاک کاملاً خشک یا غرقابی شود  زیرا دراسنا پرچمی به غرقابی شدن و خشکی حساس است. برای سهولت بررسی میزان رطوبت خاک از سیخ چوبی که در بسته نگهداری قرار داده شده است استفاده نمایید. بدین صورت که سیخ را از کنار گلدان بصورتی ک به ریشه آسیب نرسد تا جایی که امکان دارد درون خاک فرو کنید، بعد از ۱۰ دقیقه سیخ را خارج کنید. اگر سیخ رطوبت بالایی داشت و خاک به آن چسبیده بود، رطوبت گلدان بالا بوده  و بهتر است چند روز دیگر آبیاری کنید ولی اگر سیخ خشک یا کمی رطوبت داشت و خاک به آن نچسبیده بود، نشان از خشک بودن خاک دارد و میتوانید آبیاری را با خیال راحت انجام دهید. از خروج آب اضافی بعد از آبیاری اطمینان حاصل کنید.

رطوبت :

در تابستان هفته‌ای دو بار و در زمستان هفته‌ای یکبار اسپری با آب جوشیده سرد شده انجام دهید. ایجاد جزیره نیز به افزایش شادابی گیاه کمک میکند.

خاک :

خاک سبک با زهکش مناسب نیاز دارد. ترکیب خاکبرگ، کوکوپیت و پرلیت ترکیبی مناسب است. برای تقویت گیاه بعد از گذشت دو ماه از خرید با کود کامل اقدام به کوددهی نمایید.

منوی اصلی