ارسال گل و گیاه فقط در شهر اصفهان مقدور است.
کروتون آکوبا سایز 7

نور :

بهتر است برای داشتن کروتون آکوبا جذاب، نور سایه/آفتاب (قوی فیلتر شده) ماننده پنجره جنوبی با پرده توری در اختیار آن قرار دهید. از تابش نور مستقیم به گیاه خودداری کنید. هم چنین گیاه را در محیط کم نور قرار ندهید.

آبیاری :

قبل از خشک شدن کامل خاک گلدان، آبیاری را انجام دهید زیرا کروتون آکوبا به خشکی خاک حساس است اما از غرقابی شدن هم بیزار است. برای سهولت بررسی میزان رطوبت خاک از سیخ چوبی که در بسته نگهداری قرار داده شده است استفاده نمایید. بدین صورت که سیخ را از کنار گلدان بصورتی ک به ریشه آسیب نرسد تا جایی که امکان دارد درون خاک فرو کنید، بعد از ۱۰ دقیقه سیخ را خارج کنید. اگر سیخ رطوبت بالایی داشت و خاک به آن چسبیده بود، رطوبت گلدان بالا بوده  و بهتر است چند روز دیگر آبیاری کنید ولی اگر سیخ خشک و خاک به آن نچسبیده بود، نشان از خشک بودن خاک دارد و میتوانید آبیاری را با خیال راحت انجام دهید.

رطوبت :

آکوبا  نیاز رطوبتی بالایی دارد .اگر دمای محیط گیاه گرم است (تابستان) در هفته سه الی چهار مرتبه اسپری آب انجام دهید و جزیره ایجاد کنید. اما اگر محیط اطراف دمای پایینی دارد(زمستان) در هفته دو مرتبه در هفته کافی است.

خاک :

خاک سبک با زهکش مناسب نیاز دارد. ترکیب خاکبرگ، کوکوپیت و پرلیت ترکیبی مناسب است. برای تقویت گیاه بعد از گذشت دو ماه از خرید با کود کامل اقدام به کوددهی نمایید.

دما :

دمای بین ۱۹ الی ۲۷ درجه سانتیگراد برای کروتون آکوبا مناسب است. دمایی که خودتان کمی احساس خنکی کنید.

نکته :

کروتون آکوبا به تغییرات دمایی و جریان دائمی هوا حساس است و واکنش نشان میدهد، پس از گذاشتن گیاه مقابل درب یا پنجره ای که دائماً باز و بسته میشود جداً خودداری نمایید.

از طرفی بهتر است گیاه را در مکانی بگذارید که رفت و آمد زیادی در نزدیکی آن انجام نگیرد زیرا کروتون آکوبا به برخورد ناگهانی حساس و دچار ریزش میشود.

نکته :

گیاهان آپارتمانی به خاطر جا به جایی از خود واکنش نشان میدهند و نیاز دارند تا  برای تطبیق با محیط به آنها فرصت دهید. کروتون آکوبا هم امکان خزان و ریزش برگ دارد اما نگران نباشید و یک ماه به گیاه برای عادت کردن به محیط جدید فرصت بدهید و در این مدت اصلا از کود تقویتی استفاده نکنید و نگذارید دچار تنش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی اصلی