در حال حاضر ارسال محصولات تنها در مناطق 16 گانه شهر اصفهان و شهرهای بهارستان، شاهین شهر، خمینی شهر و سپاهان شهر امکان پذیر است.
انواع آگلونما

انواع آگلونما

۱۰ نوع آگلونما را بهتر بشناسید + عکس

وقتی اولین گیاه آگلونما (Aglaonema )یا همیشه سبز چینی خود را به خانه می آورید، ممکن است عاشق آن شوید و بخواهید گونه های بیشتری از آن را به مجموعه گیاهان آپارتمانی خود اضافه کنید. وقتی صحبت از تنوع گیاهی به میان می‌آید، گونه‌های آگلونما در همه اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌ها خود نمایی می‌کنند و همیشه می‌توانید یکی را پیدا کنید که از سبز تیره تا صورتی روشن، نفس شما را بند بیاورد. آگلونما یک خانواده واقعا جادویی در بین گیاهان آپارتمانی است.
ما تصاویری از گیاهان همیشه سبز چینی را جمع آوری کرده ایم که به محض دیدنشان آن ها را دوست خواهید داشت.
همچنین امیدواریم این لیست به شما کمک کند تا انواع مختلف آگلونما را بهتر بشناسید. اما برخی از آنها با نام های زیادی در بازار موجود هستند و تشخیص تفاوت های ظریف بین برخی از گونه ها دشوار است.

وقتی درباره مراقبت از گیاه آگلونما صحبت می شود، بهتر است بدانیم که مراقبت از آن نسبتاً آسان است و در اکثر خانه ها به خوبی رشد می کند.البته به خاطر داشته باشید، برخی از گونه ها، به خصوص آنهایی که رنگ سبز، رنگ غالب روی برگها نیست که به اصطلاح به آنها گیاهان ابلق گفته می شود، برای حفظ رنگ های شگفت انگیز خود به نور و مراقبت بیشتری نیاز دارند.

بخوانید: چگونه از گیاه آگلونما مراقبت کنیم؟

تا آنجایی رنگ و طرح‌های متنوع روی برگ‌های گونه های آگلونما وجود دارد که آنها به راحتی با گیاهان شگفت‌انگیز خانواده کالاته‌آ ( Calathea ) اشتباه گرفته می‌شوند، البته مراقبت از همیشه سبز چینی یا آگلونما بسیار آسان‌تر است.

گونه های آگلونما – گیاهان مشابه یا نام های متفاوت؟

هنگام تلاش برای شناسایی گیاهی از خانواده آگلونما، متوجه خواهید شد که یک گیاه با نام های مختلف می تواند بسیار گیج کننده باشد.در اصل گیاهانی که از نظر ظاهری متفاوت از یکدیگر هستند نام های یکسانی دارند. برخی از گیاهان برجسته تر مانند آگلونما پیکتوم تری کالر ( Aglaonema Pictum Tricolor ) مانند روز شفاف هستند و قابل شناسایی، در حالی که آگلونما صورتی ( Aglaonema Pink ) به خاطر انواع مختلفی که دارد و اکثرشان بسیار شبیه به یکدیگر هستند، شناسایی سختی دارند.
همچنین نام‌های رایج همان گیاه نیز می‌تواند از مکانی به مکان دیگر و از پروررش دهنده به پرورش دهنده‌ی دگر متفاوت باشد. البته شما در این مبارزه تنها نیستید و در جهان صدها گونه همیشه سبز چینی وجود دارد و حتی نام های مشابهی هم دارند.

وقتی صحبت از این تنوع می شود، نقل قولی از شکسپیر مناسب است : “گل رز با هر نام دیگری بوی شیرین می دهد.” پس فقط کافی است بدانید که گونه‌های آگلونما ( Aglaonema ) چگونه می‌توانند متفاوت به نظر برسند، آن‌هایی را که دوست دارید بدون توجه به اینکه چگونه در فروشگاه نام گذاری شده‌اند، سفارش دهید و از آگلونماهای خود لذت ببرید. این گیاه همیشه زیبا خواهد بود.

برخی از گیاهان این گروه بسیار رایج هستند و تقریباً در هر فروشگاهی می توانید آنها را پیدا کنید، اما برخی از آنها بسیار نادر هستند و یافتن آنها سخت تر خواهد بود.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که ممکن است برخی از انواع آگلونما در منطقه شما در دسترس نباشند، یا حداقل در حال حاضر در دسترس نباشند. همچنین برخی از واریته‌ها توسط پرورش دهندگانی خاص و در شرایطی خاص، کشت می‌شوند، بنابراین دستیابی به یک آگلونمای خاص ممکن است چالش برانگیز باشد. اما همانطور که قبلاً ذکر شد، شما باید بتوانید گیاهی را که تقریباً یکسان به نظر می رسد (با نام دیگری) بشناسید و سفارش دهید.

آگلونما پیکتوم تری کالر ( Aglaonema Pictum Tricolor )

الگوی کماندویی روی برگ های آگلونما نقاشی سه رنگ ( Pictum Tricolor ) در این تیره، این گیاه را به یکی از جذاب ترین گیاهان این خانواده تبدیل کرده است. برگ های سبز بسیار تیره با لکه های سبز روشن و سفید مایل به کرم این الگو را ایجاد می کنند، بدون شک این الگو توجه هر کسی را به خود جلب خواهد کرد. همچنین این گیاه به دلیل نقش و نگار روی برگ ها به عنوان گیاه استتار نیز شناخته می شود.

به این برگ ها نگاه کنید! غیرممکن است که این گیاه را دوست نداشته باشید.

آگلونما نیکول ( Aglaonema Nicole )

با دیدن الگوی برگ های آگلونما نیکول قلب ما تندتر می زند! برای ایجاد الگوی برگ آگلونما نیول، می توانید تقریباً از یک قوطی رنگ سفید نقره ای استفاده کنید و به آرامی روی برگ های سبز روشن بمالید.

خرید گل آگلونما در اصفهان

 

آگلونما ماه صورتی ( Aglaonema Pink Moon )

یکی دیگر از گونه های برجسته این تیره، آگلونما ماه صورتی است. برگ های سبز تیره با نقاط صورتی مایل به رنگ بژ آراسته شده اند و اگر تنها این الگو برای به دست آوردن قلب شما کافی نیست، قسمت های مرکزی برگ ها نیز نوار صورتی زیبایی دارند.
این آگلونما مانند یک درختچه کوچک و بسیار فشرده رشد می کند، یک گیاه کاملاً باشکوه. شاخ و برگ آگلونما ماه صورتی برای تحت تاثیر قرار دادن هر کسی کافی است، اما این گیاه زمانی زیباتر می شود که گل های صورتی آن شکوفا شود.

آگلونما شکلاتی ( Aglaonema chocolate )

آگلونما شکلاتی نامی مناسب برای گیاهی که ظاهری شیرین دارد. برگهای آگلونما شکلاتی سبز تیره و تقریباً قهوه ای به نظر می رسند (سبز شکلاتی در واقع توصیف بهتری است) با رگبرگهای صورتی روشن تا صورتی تند که اگر از زیر به برگ نگاه کنید، بسیار خیره کننده به نظر می رسند.

این گونه مقاوم بالایی به شوک و آفات و بیماری دارد که باعث شده است به مراقبت و درمان خاصی نیاز نداشته باشد، بنابراین حتماً ارزش افزودن به مجموعه گیاهان شما را دارد، شک نکنید.

خرید گل آگلونما شکلاتی در اصفهان

 

آگلونما خلیج نقره ای ( Aglaonema Silver Bay )

گونه‌ی آگلونما خلیج نقره ای ( Silver Bay ) یکی از رایج ترین ها است و به راحتی می توانید آن را در فروشگاه گیاهان آپارتمانی محلی خود پیدا کنید. نگهداری از این گیاه بسیار آسان است، بنابراین این گیاه می تواند به زیباترین و بزرگ ترین گیاه آپارتمانی خانه یا محل کار شما تبدیل شود. برگهای بلند تیره دارای مرکز سبز کرم تا نقره ای هستند.
این گیاه ثابت می کند که گونه های معمولی آگلونما می توانند به اندازه گونه های کمیاب چشمگیر باشند.

 

خرید گل آگلونما خلیج نقره ای در اصفهان

 

آگلونما روتوندوم ( Aglaonema Rotundum )

شما نوع آگلونما شکلاتی را دیده اید و به احتمال زیاد آن را دوست دارید، اما شاید فقط به کمی رنگ بیشتر نیاز داشته باشید؟ اکنون ما برای شما آگلونمای گرد را  آماده کرده ایم که قطعا نظر شما را جلب خواهد کرد! به رگه های صورتی زیبا و رگبرگ های صورتی روی برگ های سبز آگلونما روتوندم (گرد) نگاه کنید. آیا می توان چیز کامل تری تولید کرد؟
نوارهای این گیاه تقریباً شبیه کالاته‌آ اورناتا ( Calathea ornata ) هستند، آیا موافق هستید؟

انواع آگلونما صورتی

وقتی می توانید آگلونما صورتی داشته باشید، چرا فقط به رنگ سبز محدود شوید؟ بسیاری از انواع آگلونما دارای برگ های صورتی یا قسمت های صورتی رنگ هستند. بیشتر آنها فقط به عنوان آگلونما صورتی ( Aglaonema Pink ) فروخته می شوند. بسته به موقعیت مکانی شما، برخی از انواع آگلونما صورتی ممکن است در دسترس باشند.
رنگ صورتی برگهای آگلونما صورتی، از صورتی کم رنگ تا صورتی تقریباً تند متغیر است.
اگر واقعاً می خواهید گیاهان خود را صورتی نگه دارید، باید مطمئن شوید که نور کامل دریافت کنند.

 

آگلونما ستاره صورتی ( Aglaonema Pink Star )

آگلونما ستاره صورتی یکی از چندین ستاره است.

 

خرید گل آگلونما ستاره صورتی در اصفهان

 

آگلونما اسپلش / ولنتاین صورتی ( Splash / Pink Valentine)

 

خرید گل آگلونما اسپلش ولنتاین صورتی در اصفهان

 

آگلونما کاترینا ( Aglaonema Katrina )

کاترینا یکی از نام ها و انواع آگلونما صورتی است.

آگلونما لکه صورتی ( Aglaonema Pink Spot )

آگلونما لکه صورتی یکی از چشم نوازهای خانواده آگلونما است که با برگ های سبز روشن به همراه لکه های صورتی نرم و شگفت انگیز شما را شگفت زده می کند.

 

خرید گل آگلونما لکه صورتی در اصفهان

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی اصلی